0 items
Krepšelyje nėra prekių.
Grįžti į parduotuvęNiekas nenuginčys, jog miegas yra svarbus mūsų sveikatai ir bendrai savijautai. Miego metu pailsime, atsinaujina kūno ląstelės, greičiau gyja žaizdos ir pranyksta negalavimai, be to miegas teikia daug malonumo. Tačiau daugelis mūsų, perlipę tam tikrą amžiaus kartelę, ilsisi vis mažiau, o miegas praranda kokybę.
Darbas, vaikai, stresas išbalansuoja miego ritmą. Žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinio streso, dažnai išsivysto nemiga ir kiti miego sutrikimai. Turbūt esate girdėję, jog tinkamai išsimiegoti jums užtenka 8 valandų per naktį. Tačiau jūsų miego ritmas priklauso nuo amžiaus, sveikatos būklės ir to, ką veikiate dienos metu.
Miego trukmė išauga, jei intensyviai sportuojate, jei sergate. Nėščioms ir ką tik pagimdžiusioms moterims irgi rekomenduojama daugiau ilsėtis ir leisti kūnui gyti.
Žmogaus gyvenimo ritmas, glaudžiai siejasi su gamtos ritmu. Natūraliai, mūsų organizmas jaučiasi labiau pavargęs tamsiu paros metu. Kokybiškam miegui būtina ramybė ir tamsa. Mūsų kūnas greičiau atsipalaiduoja tamsoje ir taip efektyviau gamina melatoniną, už miego reguliavimą atsakingą hormoną. Nors prastą nakties miegą galite kompensuoti poguliu, miegas dienos metu neturėtų pakeisti jūsų nakties ritmo.
Taip – miegas degina kalorijas. Miego metu vyksta šimtai procesų, kurių dėka atsinaujina ląstelės, stiprėja jūsų kūnas. Šiems procesams reikalinga energija, pagaminama iš kalorijų. Nustatyta, jog kokybiškai miegantys žmonės suvartoja mažiau kalorijų dienos metu. Neišsimiegojus, kūnas nepagamina hormono grelino, atsakingo už apetito valdymą. Organizmas ieško kuo pakeisti trūkstamą energiją, dėl to atsiranda poreikis valgyti saldumynus ir riebų maistą.
Miegas gerina smegenų darbą ir suteikia energijos dienos metu. Taip didėja produktyvumas ir dėmesio koncentracija. Vieno tyrimo metu buvo siekiama nustatyti, kaip miegas paveikia medicinos studentų darbo našumą ir išsiblaškymą.
Tyrimas parodė, jog praktikantai, neturėję užtektinai laiko išsimiegoti, padarė 36 proc. daugiau kritinių klaidų nei jų išsimiegoję kolegos. Be to, miegas gerina atmintį bei kitus motorinius gebėjimus. Jei ruošiatės svarbiam egzaminui, nespauskite savęs mokytis per naktį, geriau išsimiegokite, taip smegenys tvirčiau įsisavins informaciją.
Sportininkams rekomenduojama miegoti daugiau nei nesportuojantiems – iki 10 valandų per naktį. Kokybiškas miegas padeda greičiau atsinaujinti raumenims bei sugyti traumoms. Taip pat, ilgiau miegantys atletai, sutinka, jog miegas pagerina greitį, ištvermę ir koordinaciją.
Miego trūkumas padidina jūsų tikimybę susirgti lėtinėmis ligomis. Žmonės, per naktį miegantys 7–8 valandas, rečiau serga širdies ligomis. Kadangi miegas yra būtinas sveikatai ir gyvenimo kokybei, sutrikus poilsio ritmui, kūnas nepagamina reikiamų medžiagų ir lėčiau atsinaujina. Dėl to atsiranda lėtinių uždegimų ir jų sukeltų ligų.
Miegas reguliuoja insulino gamybą ir cukraus kiekį kraujyje. Žmonės, miegantys mažiau nei 6 valandas per naktį, rizikuoja susirgti cukriniu diabetu. Vieno tyrimo metu sveikiems, jauno amžiaus vyrams buvo liepta miegoti po 4 valandas per naktį, 6 dienas. Vos po 6 dienų, tiriamiesiems išsivystė priešdiabetiniai simptomai.
Miegas ir psichologinė sveikata yra glaudžiai susiję. Miegas ne tik pagerina mūsų smegenų veiklą, skatina produktyvumą, bet ir gerina nuotaiką bei stiprina psichologinę būseną. Turbūt esate pastebėję, jog neišsimiegojus, esate suirzę, greičiau supykstate, nuliūstate. Ilgalaikiai miego sutrikimai kaip nemiga, miego apnėja, taip pat sukelia depresijos simptomus.
Kaip jau minėjome, miego metu atsinaujina ląstelės, organizmas regeneruoja ir stiprėja. Tyrimai rodo, jog prastai ir trumpai miegantys žmonės dažniau serga ir ilgiau kovoja su peršalimais ir panašiomis ligomis. Tuo tarpu, miegantys bent 8 valandas per naktį rečiau serga ir greičiau įveikia nemalonius simptomus.
Miego trūkumas siejamas su lėtiniais uždegimais, ypač skrandžio ir žarnyno srityje. Prastai miegantiems dažniau pasireiškia uždegiminės žarnyno ligos, sukeliančios pilvo pūtimą, skrandžio skausmus, staigų svorio kritimą ar augimą.
Kokybiškas miegas padeda reguliuoti emocijas. Gerai miegantys žmonės, geriau valdo kylančius jausmus, rečiau pasiduoda emocijų pokyčiams, todėl jiems lengviau bendrauti su kitais žmonėmis ir palaikyti ilgalaikius socialinius ryšius.
Miego metu gaminasi ir atsinaujina nervų ląstelės, taip gerėja atmintis, emocinis intelektas, motoriniai gebėjimai. Be to, miegas padeda mokytis, tad jei ruošiatės egzaminui, mokotės naują kalbą, šokį ar vairuoti – kokybiškas miegas padidina jūsų galimybes įsiminti ir atkartoti veiksmus.
Kokybiškas nakties miegas svarbu, tačiau ne visuomet galime gerai išsimiegoti. Nuo nemigos kenčiantys žmonės dažnai renkasi vaistus. Tačiau vaistai nuo nemigos sukelia priklausomybę ir palaipsniui kūnas reikalauja daugiau. Asun siekia pagerinti jūsų gyvenimo ir miego kokybę be vaistų.
Tam mes sukūrėme Asun “Sleep” inhaliatorių. Prietaiso sudėtis yra praturtinta melatoninu, hormonu, atsakingu už miegą ir pabudimą. Inhaliatoriuje esančios veikliosios medžiagos veikia greičiau nei tabletės ar skysčiai, tad efektą pajusite vos po kelių akimirkų. Asun “Sleep” sudėtyje nėra kofeino, nikotino, ar pridėtinių kalorijų, tad miegokite ramiai, nesijaudindami dėl šalutinio poveikio.
Asun “Sleep” inhaliatorius sukurtas siekiant atstatyti jūsų natūralų miego ritmą. Apsilankykite mūsų produktų skiltyje ir pagerinkite miego kokybę su Asun.